еМагазин
Image default
Ретро

(Видео) Цртаниот филм од нашето детство „Мечето Ушко“, на сликовница во издание на „Темплум“

Сликовницата „Мечето Ушко“ беше промовирана синоќа во Менада. Цртаниот филм од нашето детство сега го има во сликовница на 230 страници во боја, а станува збор за луксузно издание со тврд повез.

Одлична книга за родителите да се потсетат, а децата да научат некои подзаборавени вредности.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Како изгледаше прогласувањето на независност: Што порачаа Црвенковски, Андов, Ѕинго, Глигоров…

Редакција

15 години од смртта на Трајковски: Останува нејасно зошто е пренасочена локацијата каде да се бара авионот

Редакција

Подзаборавено интервју: Киро Глигоров за спорот за името

Никола Осило