еМагазин

Tag : корвета

Локално

Изгоре „корвета“ во пожар на куќа во Скопје

Редакција
На 12.10.2019 во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Тумбара“ при што изгорело и возило „корвета“, сопственост на А.З. (34) што...