еМагазин
Image default
Локално

Изрешетана куќа на скопјанец

На 24.12.2020 во 21.01 часот во СВР Скопје, Ф.А.(25) од Скопје, пријавил дека непознати лица пукале во правец на неговата куќа, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, при што констатирани се оштетувања на куќата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еден починат, неколкумина повредени во две одделни сообраќајки во Куманово

Редакција

(Галерија) Убава вест: Парк наместо депонија кај Железничката станица во Мичурин

Редакција

Крадци и ја укрaле чантата од мотор во движење во Аеродром

Редакција