еМагазин
Image default
Македонија

МВР во потрага убиецот на Нешковски, Игор Спасов во бегство

За убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов има наредба за приведување, а полицијата го бара на домашна адреса и во родниот Штип.

Судот во Штип ја распишал наредбата откако во петокот Спасов не се вратил на издржување на казната затвор во Идризово. Од потрагата ќе зависи дали ќе биде распишана потерница по поранешниот специјалец, кој е осуден за убиството на Нешковски.

Спасов изминатите 14 месеци од лани во август до сега бил на слобода откако штипскиот суд му ја прекинал казната поради здравствени причини.

Спасов издржува казна затвор од 14 години изречена во јануари 2012-та. Одлежа само 6 години.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумановската група со писмо им се закани на Ахмети, Груевски и Мијалков

Редакција

Укинат куќниот притвор на Јанакиески за “Титаник“

Редакција

(Видео) Фетаи: Исказот на Верушевски дека бомбите биле модифицирани, нема да влијае на постапките

Редакција