еМагазин

Tag : мартин нешковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Игор Спасов, убиецот на Мартин Нешковски уапсен во Софија

Редакција
Игор Спасов, кој е осуден за убиството на Мартин Нешковски е уапсен денеска во Софија. Спасов, кој беше пуштен од затвор на лекување, избега и...
Македонија

(Фото) Распишана и меѓународна потерница за убиецот на Нешковски, Игор Спасов

Редакција
На веб страната на Министерството за внатрешни работи (МВР) е распишана и меѓународна потерницата за убиецот на Мартин Нешковски, поранешниот специјалец, Игор Спасов. Пред неколку...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Објавена потерницата за бегалецот Игор Спасов: Кој се друг бара МВР

Редакција
На веб страната на Министерството за внатрешни работи (МВР) е објавена потерницата за убиецот на Мартин Нешковски, поранешниот специјалец, Игор Спасов. Спасов, е осуден на...
Македонија

Штипскиот Суд издаде согласност за потерница по Игор Спасов на територија на државата

Редакција
Специјалецот Игор Спасов, кој е осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски, од денеска се бара со потерница на територијата на државата....
Македонија

МВР во потрага убиецот на Нешковски, Игор Спасов во бегство

Редакција
За убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов има наредба за приведување, а полицијата го бара на домашна адреса и во родниот Штип. Судот во Штип...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Редакција
Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски го обвини Заев за манипулации со „бомбите“

Петре Димитров
Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените деца кај Смилковското езеро, со искрените луѓе кои верува на се што слушаа...
Македонија

Јанкулоска: Не сакав да го скријам убиството на Мартин Нешковски, реков „Не можеш да скриеш убиство“

Редакција
На прашањето за една од “бомбите“ во кое се слуша разговорот за убиството на младиот Мартин Нешковски, поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во...