еМагазин

Tag : Игор Спасов

Македонија

Штипското обвинителство отвори предмет за бегството на Игор Спасов

Редакција
Штипското јавно обвинителство по допрен глас отвори предмет за бегството на поранешниот специјалец Игор Спасов, којшто е осуден на казна затвор од 14 години за...
Македонија

(Фото) Распишана и меѓународна потерница за убиецот на Нешковски, Игор Спасов

Редакција
На веб страната на Министерството за внатрешни работи (МВР) е распишана и меѓународна потерницата за убиецот на Мартин Нешковски, поранешниот специјалец, Игор Спасов. Пред неколку...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Објавена потерницата за бегалецот Игор Спасов: Кој се друг бара МВР

Редакција
На веб страната на Министерството за внатрешни работи (МВР) е објавена потерницата за убиецот на Мартин Нешковски, поранешниот специјалец, Игор Спасов. Спасов, е осуден на...
Македонија

Штипскиот Суд издаде согласност за потерница по Игор Спасов на територија на државата

Редакција
Специјалецот Игор Спасов, кој е осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски, од денеска се бара со потерница на територијата на државата....
Македонија

МВР во потрага убиецот на Нешковски, Игор Спасов во бегство

Редакција
За убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов има наредба за приведување, а полицијата го бара на домашна адреса и во родниот Штип. Судот во Штип...