еМагазин

Tag : бегалец

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Убиец избегал од Идризово, фатен е заедно со друг затвореник на автопатот Пријателство

Редакција
Денеска (31.08) околу 08.10 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и Специјалната антитерористичка единица „Тигар“...
Македонија ТОП СТОРИИ

Испратено барање до Бугарија за екстрадиција на бегалецот Игор Спасов

Редакција
Северна Македонија и официјално побара од Бугарија екстрадиција на Игор Спасов, откако во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските...
Локално

Приведен бегалец од Идризово осуден за убиство

Редакција
На регионалниот пат Тетово-Брвеница, со наредба од Казнено-поправната установа „Идризово“, полициски службеници на СВР Тетово денеска го привеле  Џ.Д.(50) од Тетово, осуден на затворска казна...
Македонија

Унгарија нема да го екстрадира бегалецот Никола Груевски ни за случајот „27 април“

Редакција
Порталот А1он објави дека Унгарија нема да го екстрадира поранешниот премиер, а сега бегалец, Никола Груевски ниту за настаните поврзани со 27 април. Информацијата за...
Локално

По повеќе од еден месец во бегство: МВР фати бегалец од затворот во Охрид

Редакција
По преземени мерки и активности од СВР Куманово, на 23.01.2019 година во 16.15 часот од слобода е лишен Љ.М. (22), кој се бараше по Потерница...
Локално

МВР фати бегалец од Идризово

Редакција
На 14.01.2019 година околу 13.00 часот полициски службеници од Полициската станица Гостивар од слобода го лишиле Ф.Р.(47) од село Речане, гостиварско, по кого од ноември...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема ни куќа, ни стан, ни автомобил: Каков имот пријавил бегалецот Никола Груевски

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство во Унгарија, на свое име нема никаков недвижен имот, нуту автомбил. Според неговиот анкетен лист, доставен до...
Локално

Бегалец од Идризово вратен во затвор

Редакција
На 05.09.2018 година околу 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле Ф.А.(33) од Гостивар,осуден на двегодишна затворска казна за сторено кривично дело...