еМагазин

Tag : апсење

Локално ТОП СТОРИИ

Прилепчанка се заканувала дека ќе запали угостителски објект

Редакција
Прилепчанка синоќа била лишена од слобода затоа што се заканувала дека ќе запали угостителски објект, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи (МВР). – Околу...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Уапсен дилер на дрога, кој 15 години лежел затвор за истото дело, ќе му биде запленет имот вреден над 600.000 евра

Редакција
Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материјали заедно со СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со...
Балкан ТОП СТОРИИ

Милан Радоичиќ уапсен во Србија

Редакција
Милан Радоичиќ, контроверзниот бизнисмен кој според сопствените тврдења е организатор на вооружениот конфликт во Бањска во Косово, при што загинаа четири лица, денеска е уапсен,...
Балкан ТОП СТОРИИ

Македонски државјани уапсен во Хрватска за шверц на 25 мигранти

Редакција
Државјанин на Македонија е уапсен и притворен во Хрватска поради шверц на 25 мигранти, јави Хина. Тој денеска во близина на Имотски бил запрен од...
Балкан ТОП СТОРИИ

КФОР соопшти дека не бил во областа каде што биле уапсени косовските полицајци

Редакција
Мисијата на НАТО во Косово (КФОР) соопшти дека „не била во областа кога српската полиција уапсила тројца косовски полицајци“ и ги повика Косово и Србија...
Свет ТОП СТОРИИ

Повторно уапсен поранешниот американски претседател Трамп

Редакција
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска пристигна пред судот во Мајами за да се соочи со федералните обвиненија, при што повторно беше официјално уапсен. Тој...
Балкан ТОП СТОРИИ

Детето вежбало стрелање: Уапсен е таткото, пиштолот бил со легална дозвола и бил чуван во сеф

Редакција
Српскиот министер за внатрешни работи, Братислав Гашиќ, попладнево изјави дека таткото на момчето, кое е осомничено дека пукало во училиштето, е уапсен и дека тој...
Свет ТОП СТОРИИ

Меѓународниот кривичен суд издаде налог за апсење на Путин, Москва одговори дека одлуките на Судот не важат за Русија

Редакција
Меѓународниот кривичен суд во Хаг денеска соопшти дека издал налог за апсење на претседателот на Русија, Владимир Путин, под обвинение за воени злосторства поради неговата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонки уапсени на преминот Прешево заради лажирање на вакцинација во Врање

Редакција
Две државјанки на Република Северна Македонија ги доведоа во заблуда здравствените работници во Србија, успевајќи да добијат потврда за вакцинација, иако не ја примиле вакцината,...
Локално

Охриѓанка барана со меѓународна потерница поради „семејно насилство и киднапирање“ уапсена на албанско-македонската граница

Редакција
Граничната полиција на преминот Тушемиште – Свети Наум, на албанско –македонската граница, уапсила македонска државјанка барана со меѓународна потерница, издадена од норвешките власти. „Благодарение на...