еМагазин

Tag : Бањска

Балкан ТОП СТОРИИ

Милан Радоичиќ уапсен во Србија

Редакција
Милан Радоичиќ, контроверзниот бизнисмен кој според сопствените тврдења е организатор на вооружениот конфликт во Бањска во Косово, при што загинаа четири лица, денеска е уапсен,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледа куќата на Радоичиќ, кој ја презеде одговорноста за инцидентот во Бањска во Косово

Редакција
Милан Радоичиќ, потпретседателот на Српската листа, кој ја презеде одговорноста за инцидентот во Бањска во Косово е Пабло Ескобар од регионот, вели косовскиот министер за...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР: Седум македонски државјани меѓу кои и дете се во хотел во близина на манастирот Бањска, во кој се напаѓачите на косовската полиција

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) информира дека во раните утрински часови, преку дежурниот телефон на МНР, добиена е информација за седум државјани на Македонија, од...