еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Груевски фотографиран на аеродромот, ја напушта ли Будимпешта?

Поранешниот премиер Никола Груевски кој доби азил во Унгарија, е фотографиран од страна на редовен читател на mkdnews.com на Меѓународниот аеродром Ферихеги – Будимпешта.

Од фотографијата не може да се заклучи дали Груевски ја напушта Будимпешта или пречекува некого.

Груевски речиси една година е азилант откако побегна од Македонија, бидејќи требаше да издржува затворска казна за набавката на „мерцедесот“ за МВР, за случајот познат како „Тенк“.

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови – изроди како македонскиот”: Најубавите цитати на Гоце Делчев

Редакција

(Видео) Запознајте ги припадниците на нашите сили кои несебично помагаа по земјотресот во Албанија

Редакција

Европарламентарците утре ќе побараат екстрадиција на Груевски во Македонија

Редакција