еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Бојан Маричиќ, министерот за правда

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите министри во македонската Влада.

Каков имот пријавил Бојан Маричиќ

Министерот за правда, Бојан Маричиќ како заеднички имот пријавил стан во Скопје од 65 метри квадратни, проценет на 3,6 милиони денари.

Вози Цитроен Ц4.

На име на децата пак пријавил денарски и девизен депозит, а како заеднички имот пријавил и два кредита. Едниот од 200 илјади денари треба да го врати годинава, а другиот од 3 милиони денари до 2047 година.

Целиот негов анкетен лист ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил министерот за финансии, Фатмир Бесими

Се уште нема ни сопствен стан, ни автомобил: Каков имот пријавил премиерот Зоран Заев

Каков имот пријавил првиот вицепремиер и министер, Артан Груби

Каков имот пријавила министерката за образование, Мила Царовска

Фото: Фејсбук/Маричиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Елвин Вели, новоизбраниот обвинител во Јавното обвинителство

Редакција

Државата ќе удри по џебот на граѓаните: За стан или викендичка која не ја користите три пати поскап данок, ако не пријавите дека ги имате ќе ви наплатат пет пати поскапо

Редакција

Кој друг ќе се кандидира за претседател на СДСМ, рокот истекува во четврток

Редакција