еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Борис Кондарко со сопругата имаат три стана

Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција.

Борис Кондарко, член на ДИК, според неговиот анкетен лист, на свое име пријавил стан од 92 метри квадратни во Скопје, проценет на 5,2 милиони денари, стекнат со договор за купопродажба.

На име сопругата пријавил два стана во Скопје кои се подарок, од 87 метри квадратни, проценет на 5 милиони денари и од 142 метри квадратни, проценет на 8,5 милиони денари.

Сопругата му вози Мерцдес, а тој Голф 4.

Пријавил и кредит од 2,8 милиони денари кој ќе го отплаќа до 2023 година, месечна закупнина од 13.500 денари и неколку девизни и денарски книшки и картички на име на сопругата, децата и на свое име.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Целиот имот на Јанаќе Витановски е подарок

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Потпреседателката Дитмире Шеху пријавила два стана, ама не кажала чиви се

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Претседателот Оливер Деркоски и сопругата имаат два стана

Илустрација: ДИК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дејан Панделески си даде оставка од местото претседател на Одборот на директори на Бетон-Штип

Никола Осило

Избравме претседател, папата си замина, сега фатете се за метлата и убаво да сметете

Редакција

Што пишува во биографијата на Сашо Тасевски, новиот директор на БЈБ

Никола Осило