еМагазин
Image default
Локално

Каменувани два штаба на СДСМ во Куманово

Денеска(24.09) околу 10.40 часот во Полициската станица Куманово биле пријавени оштетувања на два штаба на политичката партија СДСМ во Куманово на улица „Тоде Мендол“ и улица „Илинденска“.

Според пријавата, на двете локации биле искршени по три прозори.

Во врска со настанот, приведен е Д.С.(34) од Куманово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жител на Сингилиќ се самозастрелал со пиштол

Никола Осило

Се бара: Кумановец со „Мазда“ удрил во патарина и побегнал

Прилепчанец нападнал вработена во обложувалница: Му го сторнирала тикетот бидејќи не платил

Никола Осило