еМагазин
Image default
Забава

Картите за Здравко Чолиќ во продажба за 300 денари од понеделник, 18. март

Подготвен од срце за сите, балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип Втори Македонски со многу енергија.

Картите за концертот кој е во организација на Прагма продукција ќе бидат во продажба од понеделник, 18-ти март 2019, по цена од 300 денари.

Се очекува позитивната атмосфера и музиката на Чолиќ да го освои секое срце во центарот на Скопје во сабота, 15-ти јуни 2019, во 21.00 часот.

За сите кои се подготвени да го почуствуваат легендарниот глас на Чолиќ ќе може да го обезбедат тоа онлајн на www.kupikartizase.com и од Пола Југотон и цвеќара Розе – Веро 2.

Најавата на концертот ја има на:www.facebook.com/PragmaProduction/videos.

Спремете се за невиден и исклучителен спектакл и вечер која секој кој ќе помине низ портите на Национална Арена Филип Втори Македонски на 15 јуни 2019 ќе ја памети засекогаш.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Твитер календар за 2019: Секси и со вкус

Никола Осило

(Видео) Еден „куп“ нови бебиња во Зоолошката градина: Се родија кенгурче, пони, мини-прасиња…

Редакција

(Фото) Бизнисменот Роби „Телекабел“ обожава да лета со параглајдер

Редакција