еМагазин
Image default
Македонија

Катица Јанева очекува за дваесетина дена Груевски да биде во затвор

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека според сите законски рокови, поранешниот премиер Никола Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тенк“, би требало да оди за дваесет дена, бидејќи како што рече до петок би требало да ја добијат пресудата по што ќе почнеле да течат тие дваесет дена.

Фото: СЈО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Истрага „Пропаганда“ на СЈО: Како се ширела „пропагандата“ на Груевски со пари на граѓаните

Истрага „Хармонија“ на СЈО: На Балканскиот универзитет му биле продадени парцели по багателна цена

Груевски се огласи на Фејсбук за новите истраги на СЈО против него

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Oд денеска почнува аудио-снимањето на судските расправи

Редакција

Актерот Јовановски го одби Заев: Јас не се чувствувам виновен и не барам милост!

Редакција

На локалните избори за гласање се пријавиле 5.400, а на референдумот за името 1.859 болни и немоќни лица

Редакција