еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Казино „Фламинго“ хотел Гевгелија донираше дезинфекциски средства од 20.000 евра на ЈЗУ Општа Болница Гевгелија

Казино „Фламинго“ Хотел Гевгелија, членка на Групацијата НОВОМАТИК во Македонија додели донација со дезинфикциони средства во износ од 20.000 на ЈЗУ Општа Болница во Гевгелија, како дел од хуманитарната кампања за потпомагање на здравствените институции кои се вклучени во борбата против Ковид-19 вирусот.

Оваа пандемија сосема го измени начинот на живот во целиот свет и ги преполни болниците со пациенти кои се борат за својот живот. Фактот дека никој не е поштеден, дека овој вирус не распознава нација, вера, пол и други определби ни покажа дека слогата е единственото нешто кое ќе ни помогне во овие тешки денови.

Токму затоа компанијата Казино „Фламинго“ Хотел Гевгелија, претходно донираше и болнички кревети, во износ од 20.000 евра во оваа болница или вкупно 40.000 евра во неопходна медицинска опрема.

Водени од својата општествена одговорност и можноста да се помогне на нашата заедница Казино „Фламинго“ Хотел Гевгелија заедно со останатите членки на групацијата НОВОМАТИК и АПЕКС Македонија, овој месец ќе реализираат донации во здравствените институции кои имаат Ковид-19 центри во вкупен износ од 200.000 евра.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Една од тајните на успехот на Mercedes-Benz за најдобра автомобилска марка во светот – М-Класа

Редакција

(Фото) Палма Мол со нов бесплатен паркинг

Редакција

(Фото) Ивана Кнез со сензуална лимитирана колекција за роденденот

Редакција