еМагазин
Image default
Бизнис

„КБ Прво пензиско друштво“ оствари добивка од 2,1 милиони евра

„КБ Прво пензиско друштво“ во текот на минатата година оствари добивка од 130 милиони денари или околу 2,1 милиони евра, што е зголемување во однос на претходната година кога компанијата имала добивка од 112 милиони денари, покажува ревидираниот финансиски извештај на компаннијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој има повеќе претплатници во мобилната телефонија, Македонски телеком или А1 Македонија

Редакција

Кои се добитниците на признанијата за Македонски квалитет 2019

Редакција

Буџетот на Општина Куманово за 2023 година 2,2 милијарди денари

Редакција