еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Го уапсија Асанж за да го одвлечат вниманието од изборите во Македонија„: Твитер реакции

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска е уапсен во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде престојуваше седум години, откако му беше даден азил во 2012 година.

На Асанж сега му се заканува екстрадиција во САД.

Апсењето на Асанж денеска е топ вест во светот, а не помина незабележливо и кај македонските твитерџии.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По апсењето на Асанж: Што објави „Викиликс“ за Црвенковски, Груевски, Глигоров, Димитров…

(ВИДЕО) Во Лондон уапсен основачот на Викиликс, Џулијан Асанж

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата за супервизија на осигурувањето вработува три лица, плата до 41.611 денари

Никола Осило

Груевски на телевизија објасни како избегал, ама не кажа како ја напуштил Македонија

Редакција

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

Никола Осило