еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се најтргуваните акции на Македонската берза во јули

Според месечниот билтен на Македонската берза, најтргувани акции во јули се акциите на Комерцијална банка, Алкалоид и Гранит.

Во Топ 10 најтргувани влегуваат и акциите на ТТК Банка, Макпетрол, Македонијатурист, НЛБ Банка, Прилепска пиварница, Стопанска банка Скопје и УНИ Банка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Осигуреници за девет месеци наплатија 48,5 милиони евра, бројот на исплатени штети порасна за 29%

Редакција

Во блок-трансакција продадени акции од Комерцијална банка за 1,2 милиони денари

Редакција

Највредниот договор за јавна набавка без оглас лани го добила бугарската фирма Actael N Ltd

Редакција