еМагазин
Image default
Локално

Кумановец „се послужил“ со пронајдена платежна картичка

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(59) од село Табановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“, информира МВР.

На 07.06.2019 во Куманово, пријавениот на банкомат во два наврати употребил пронајдена платежна картичка,сопственост на Ц.М., при што неовластено подигнал парични средства во вкупен износ од 60.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Затвореник тешко повредил „колега“ од кумановскиот затвор

Редакција

Скопјанка ќе се самозапалела горејќи стари алишта

Редакција

34-годишен Битолчанец загина во сообраќајна несреќа

Редакција