еМагазин

Tag : каричка

Локално

Кумановец „се послужил“ со пронајдена платежна картичка

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(59) од село Табановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во...