еМагазин
Image default
Локално

Купувачи на бурек во доцните часови ограбиле пекара

На 15.04.2019 година околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на ул.„Московска“ две лица извршиле кражба, информира МВР.

Според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата. СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државен просветен инспекторал констатирал дека учениците немале намера да го повредат девојчето

Редакција

(Фото) Станари се евакуираат од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“ поради присуство на непозната материја

Редакција

МВР со детали за тепачката на „Рузвелтова“: Тешко повредено едно лице, еден во бегство

Никола Осило