еМагазин

Tag : пекара

CHECK IN

Откријте која е омилената дестинација за пецива и леб на скопјани

Никола Осило
Често се вели, доколку во еден ресторан или пекара има метеж, има причина зашто тоа е така. Производите кои се нудат се тазе испечени, квалитетни
Локално

Купувачи на бурек во доцните часови ограбиле пекара

Никола Осило
На 15.04.2019 година околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на ул.„Московска“ две лица извршиле кражба, информира МВР. Според пријавеното, додека