еМагазин

Tag : пекара

Македонија

Детали од МВР за фрлената експлозивна направа на семејната пекара на Мисајловски

Редакција
МВР потврди дека денеса во 03.40 часот било пријавено оти на ул. „Ѓорче Петров“ излегува чад од пекара сопственост на Б.М. (62), а претходно се...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Пекара „Диман“ со бесплатни појадоци за вработените на Инфективната клиника

Редакција
Во овие моменти, кога грижата за другите е исто толку важна како и онаа за себе, пекара „Диман“ која се наоѓа во Општина Центар, одлучи...
CHECK IN

Откријте која е омилената дестинација за пецива и леб на скопјани

Редакција
Често се вели, доколку во еден ресторан или пекара има метеж, има причина зашто тоа е така. Производите кои се нудат се тазе испечени, квалитетни...
Локално

Купувачи на бурек во доцните часови ограбиле пекара

Редакција
На 15.04.2019 година околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на ул.„Московска“ две лица извршиле кражба, информира МВР. Според пријавеното, додека...