еМагазин

Tag : Владо Мисајловски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил пратеникот Владо Мисајловски

Редакција
еМагазин во серијал ќе ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите пратеници во македонското Собрание. Каков имот пријавил Владо Мисајловски...
Македонија

Детали од МВР за фрлената експлозивна направа на семејната пекара на Мисајловски

Редакција
МВР потврди дека денеса во 03.40 часот било пријавено оти на ул. „Ѓорче Петров“ излегува чад од пекара сопственост на Б.М. (62), а претходно се...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Фрлена експлозивна направа на семејна продавница на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мисајловски

Редакција
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук соопшти дека утринава е фрлена експлозивна направа на продавница на неговото семејство. „Околу 3 часот наутро во малата продавница...
Македонија

Владо Мисајловски ќе ги координира градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ беа именувани потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски за координатор на сите градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ на територија на Република...