еМагазин

Tag : Бакал

ЖИВОТ

Пет лица со симптоми на труење во „Бакал“ побарале лекарска помош, ресторанот затворен

Редакција
По добиената телефонска дојава од страна на ЈЗУ-ЦЈЗ Тетово, во врска со труењето со храна во „Бакал Бакеро“ с.Брвеница, Тетово, Државниот санитарен и здравстен инспекторат...
CHECK IN

Вистинско богатство се крие во пекара „Бакал“

Редакција
Храната е во срцето на секојдневниот живот на луѓето, посебно кога е подготвена од врвни мајстори. А кога станува збор за подготовка на бурек или...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Рајот во Брвеница: Ресторан „Бакал“ за врвно гастрономско уживање

Редакција
Во последните неколку години подготовката на вкусна традиционална храна и десерти во земјава се издигна на високо ниво, а Македонија стана една од најпосакуваните дестинации...
CHECK IN

Откријте која е омилената дестинација за пецива и леб на скопјани

Редакција
Често се вели, доколку во еден ресторан или пекара има метеж, има причина зашто тоа е така. Производите кои се нудат се тазе испечени, квалитетни...