еМагазин
Image default
Локално

Добил убодна рана во дворот на основно училиште во Што Оризари

На 14.04.2019 година во 22.55 часот било пријавено дека К.М.(19) од Скопје во дворот на ОУ„26-ти Јули“ во населба .Шуто Оризари-Скопје бил физички нападнат од две лица, кои му нанеле и убодна рана со остар предмет, информира МВР.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Седум повредени во тежок судар меѓу „БМВ“ и „Пасат“ на патот Гостивар-Кичево

Никола Осило

Прилепчанка продавала пиротехника под тезга

Никола Осило

Приведен скопјанец кој нападнал полицајци во центарот на градот

Никола Осило