еМагазин
Image default
Локално

Лекарка од Итна помош нападната при интервенција во ноќен клуб во Битола

На 16.02.2020 во 10.20 часот во СВР Битола, лекарка во Итна медицинска помош пријавила дека во ноќен клуб во Битола, каде биле на интервенција по добиен повик на телефонскиот број 194, била физички нападната од едно лице, информира МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Му украле „БМВ“ коешто го оставил незаклучено

Редакција

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Брутално претепан граѓанин во центарот на Струмица

Редакција

Притвор за гевгеличанец кој силувал малолетничка

Редакција