еМагазин
Image default
Локално

Лишен од слобода 55-годишен маж кој заведувал 13-годишно девојче

На 10.01.2020 во 18,00 часот во СВР Куманово, 47-годишен маж од кумановско пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот, неговата 13 годишна ќерка се оддалечила од својот дом со Ј.Р. (55) од Крива Паланка, информира МВР.

Во 20,00 часот од страна на полициски службеници од ПС-Крива Паланка, Ј.Р. и малолетничката се пронајдени во Крива Паланка и веднаш се известени нејзините родители.

Ј.Р. е лишен од слобода и задржан во ПС ОН-Крива Паланка и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го нападнале по расправија за паркинг место во Скопје

Редакција

ЈСП: Наши автобуси не беа предмет на акциската контрола на полицијата

Редакција

На 15 дена стопирана изградбата на деветкатницата во скопски Аеродром

Редакција