еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на Управата за заштита на културното наследство за набавка на горива вреден 30.000 евра

Управата за заштита на културното наследство по распишаниот тендер за набавка на течни горива склучи договор со друштвото за трговија на нафтени деривати и услуги „Лукоил Македонија“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.867.586 денари или околу 30.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) „На јога со Гога“: Силјановска се релаксира во Охрид

Редакција

ЕЛЕМ без тендер склучи договор со „Марковски компани“ вреден 92 милиони денари

Никола Осило

Хан му порачал на Заев: Не се потребни избори, туку двотретинско мнозинство во Собранието

Редакција