еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Мадона наполни 60 години

Поп кралицата Мадона денеска полни 60 години.

Таа е еден од најпродаваните пејачи на сите времиња, а бројни генерации израснаа со нејзините бројни хитови.

Се испроба и на филм, напиша книги, промовираше сопствена козметичка линија…

И не само тоа. Таа ги помести границите за многу стереотипи, нешто што ретко на кого му успева.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Заев ако те сакала Катица вистински ќе ти се врати„: Tвитер за “новото СЈО“ кое ќе го води Вилма Русковска

Редакција

Од Владата велат дека македонската химна останува иста и текстуално и инструментално

Редакција

Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир

Редакција