еМагазин
Image default
Бизнис

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на Велес Табак, поради стечај на друштвото

Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 18.06.2019 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Велес Табак АД Велес, заради стечај на друштвото, информираат од Берзата.

“Акциите издадени од Велес Табак АД Велес ќе бидат исклучени од котација на Официјалниот пазар на Берзата (задолжителна котација), почнувајќи од 19.06.2019 година (среда)“, велат од Берзата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народна банка ги намали проекциите за економски раст за годинава

Редакција

Кој сè освен Антевски, кој купи 100 акции во Комерцијала, е во Надзорниот одбор на Банката

Редакција

Народна банка ја намали основната каматна стапка на 1,75 отсто, поради ризикот од корона вирусот врз економијата

Редакција