еМагазин
Image default
Бизнис

Весна Кутревска купи нови акции во Пекабеско

Од Пекабеско АД Скопје преку Македонската берза информираат дека Весна Кутревска се стекнала со 10 обични акции издадени од Пекабеско.

Кутревска сега поседува вкупно 2.035 обични акции, односно има учество од 6,76% во главнината на Друштвото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Весна Кутревска повторно купи акции во Пекабеско

На менаџерскиот тим на Пекабеско лани исплатени 105 милиони денари за плата и надоместоци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продаден блок акции од Стопанска банка Битола за 59.000 евра

Редакција

Од утре разговори и интернет без роаминг помеѓу Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и БиХ

Редакција

Голем интерес за обврзницата на ТТК Банка: Обезбеден капитал од 1,5 милиони евра

Редакција