еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

На менаџерскиот тим на Пекабеско лани исплатени 105 милиони денари за плата и надоместоци

За надоместоци за бруто плати и награди, регрес за годишен одмор, приватно здравствено осигурување, надоместок за учество во Одборот на директори на сите членови на менаџерскиот тим за 2022 година се исплатени 105.041.822 денари, а претходната година истата сума била 85.387.676 денари, соопшти компанијата во годишниот извештај за минатата година, објавен преку Македонската берза.

Менаџерскиот тим се состои од 20 членови, во кои влегуваат и членовите на Одборот, кој е составен од седум членови, три извршни и четири неизвршни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пекабеско лани со добивка и зголемени приходи

Весна Кутревска повторно купи акции во Пекабеско

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во текот на 2018 година, 95 новинари го загубија животот на задача

Редакција

Просечната нето плата во октомври 38.843 денари

Редакција

Никакво затоплување на повидок: Денеска попладне локален пороен дожд, грмежи и ветер

Редакција