еМагазин
Image default
Локално

Масовна тепачка пред казино во ГТЦ

На 09.09.2020 во 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред казино во Градски трговски центар на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ во Скопје, поради претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Ѓ.(41) од Скопје и Д.М.(27) од с.Инџиково, скопско, од една страна и Р.С.(40) од с.Сарај,скопско, и уште неколку лица од друга страна, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Руски рулет“ во сообраќајот во Драчево: Возеле пијани и без возачка дозвола

Редакција

15-годишна девојка од прилепско силувана додека се враќала од училиште

Редакција

Кобна сеча во Брајчино: Скопјанец почина при удар на дрво во глава

Редакција