еМагазин
Image default
Бизнис

МЕПСО купува мебел за 21,5 милиони денари

АД МЕПСО распиша оглас за набавка на мебел за потребите на компанијата. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 21.525.000 денари.

Се бараат кујни, канцелариски мебел, гарнитури за седење, столици, градеробери, сталажи ормари.

Главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР на 51. место меѓу 1.011 државни должници: Неплатен долг од 73 милиони денари

Никола Осило

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на две теренски возила вреден 57.000 евра

Никола Осило

Кои се новите членови на Управниот одбор на Стопанска комора на Македонија

Редакција