еМагазин
Image default
Бизнис

МЕПСО купува мебел за 21,5 милиони денари

АД МЕПСО распиша оглас за набавка на мебел за потребите на компанијата. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 21.525.000 денари.

Се бараат кујни, канцелариски мебел, гарнитури за седење, столици, градеробери, сталажи ормари.

Главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Охридска банка Сосиете женерал се продава на Штаермеркише Шпаркасе

Редакција

„Жито Полог“ неколкукратно ја зголеми добивката

Кои се најслушани радија во Македонија

Редакција