еМагазин
Image default
Бизнис

Топ пет акции со најголем пораст на Македонската берза

Македонската берза берза го објави билтенот за периодот јануари-јули, годинава од кој може да се види дека најголем пораст на вредноста оствариле акциите на Комерцијална банка (пораст од 89,9%), Жито Лукс (+69,6%), Винарската визба Тиквеш (+65,7%), Арцелор Миттал (+60,8%) и Окта (+58,1%).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на ДЗС за набавка на 5.650 лаптопи вреден 3,2 милиони евра

Редакција

Македонија и Црна Гора заеднички ќе аплицираат за влез во Пејпал системот

Редакција

Електрани, Водостопанство и МВР имаат склучено највредени договори без оглас

Редакција