еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МЕПСО склучи договор со “PD Comel“ вреден 3 милиони евра

АД МЕПСО склучи договор за сервисирање на енергетски трансформатор (ТС Битола 2 и ТС Дуброво) со компанијата PD Comel ДОО од Белград, Србија.

Договорот е во вредност од 184.500.000 денари или 3.000.000 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Зуди Енузи Кока, новиот директор на МЕПСО

Кои се членовите на Надзорниот одбор на МЕПСО кои го избраа Зуди Енузи Кока за нов директор

Каков имот пријавил Сурија Рашиди, разрешениот директор на МЕПСО, на чие место доаѓа Зуди Енузи Кока

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Вознемирувачко видео) 10 лица убиени во украинскиот град Чернигов додека чекале ред за леб

Редакција

(Фото) Ново обвинение за Максим Димитриевски

Редакција

Зеленски ги соопшти условите на Украина за ставање на крај на војната

Редакција