еМагазин
Image default
Бизнис

Мери Забазноска отповикана од Управниот одбор на „Макпетрол“

„Макпетрол“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека согласно одлука на Надзорниот одбор донесена на седницата одржана на ден 25.12.2018 година отповикан е членот на Управниот одбор на друштвото Мери Забазноска.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одлични резултати на „Алкалоид“: Добивка од 14 милиони евра и 212 нови вработувања

Никола Осило

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Редакција

„Тежок тендер“: Водостопанство на Македонија набавува 15 возила

Никола Осило