еМагазин
Image default
Бизнис

„Ми комерц“ го доби тендерот на Владата за замена на столарија во јавни објекти вреден 274.000 евра

Влада на РС Македонија – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за замена на столарија во јавни објекти, а во врска со спроведување на мерките од програмата за аерозагадување склучи договор со друштвото за производство трговија и услуги „Ми комерц 2000“ ДООЕЛ увоз-извоз Кавадарци.

Вредност на склучениот договор со вклучен ДДВ е 16.858.257 денари или околу 274.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Горивата поскапуваат од 1,5 до 3,5 денари за литар

Редакција

„Автонова“ го доби тендерот за набавка на две комбиња за затворот „Идризово“ вреден 49.000 евра

Редакција

Ново покачување: Основната каматна стапка зголемена за 0,25 процентни поени

Редакција