еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски го чува полицијата на негово барање

Од пред еден месец полицијата го обезбедува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи за „Слободен печат“.

Обезбедувањето му е дадено на негово барање, а по направена проценка од страна на МВР.

Која е точно опасноста што му се заканува на лидерот на најголемата опозициска партија, на кој начин се обезбедува и со колку луѓе, од полицијата не можат да кажат.

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од Ковид-19 починале 15 лица, сите со коморбидитети

Редакција

Анкета: Секој трети граѓанин во Македонија нема доверба во ниту еден политичар

Редакција

Шекеринска: Од нашите сојузници, вклучително и од Бугарија, очекуваме да помагаат, а не да одмагаат

Редакција