еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана ќе потроши 6 милиони денари за привремени вработувања

Министерство за одбрана – сектор за логистика објави оглас за ангажирање на лица преку агенција за привремени вработувања.

Според информациите на Електронскиот систем за јавни набавки, проценета вредност на договорот без ДДВ е 6.000.000 денари.

Целиот оглас, ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Бугарската академија на науките македонскиот јазик не постои, бил наречје на бугарскиот

Редакција

Тендер „тежок“ 43.000 евра: „Евроинс осигурување“ ќе ги осигура возилата на СОЗР на Владата

Редакција

(Галерија) Македонисимо со последна изведба дома: Симон Трпчески и пријателите настапија пред битолската публика

Редакција