еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за финансии купува информатичка опрема за 7,9 милиони денари

Министерство за финансии објави оглас за набавка на информатичка опрема.

Според информациите на Електронскиот систем за јавни набавки, проценета вредност на договорот без ДДВ е 7.950.000 денари.

Целиот оглас, ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бројката на заразени со Ковид-19 во Македонија надмина 7.000

Редакција

Проф. Трајковски: Толку високо зголемување на дневните бројки не сме виделе уште од ланското попуштање на мерките по Рамазан бајрам и Св. Кирил и Методиј

Редакција

ММФ отвора регионална канцеларија во Виена за Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора

Редакција