еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда купува телевизори за затворeниците во Идризово за 1,1 милиони денари

Министерството за правда – Управа за извршување на санкциите распиша оглас за набавка, транспорт и монтажа на телевизиски приемници за потребите на КПД Идризово, Општина Гази Баба, Скопје.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.178.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Светска банка: Потребно е ограничување на трошоците и сеопфатна реформа на администрацијата

Никола Осило

Цементарница Усје како гориво ќе користи и лушпи од ориз

Редакција

Можното прашање за консултативен референдум: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Македонија и Грција“

Никола Осило