еМагазин
Image default
Локално

Млад тетовчанец пронајден облеан во крв

На 15.05.2019 година околу 06.30 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека во месноста „Бањиче“ во Тетово имало паднато машко лице облеано во крв, информира МВР.

По преземени мерки лицето е идентификувано и се работи за С.М.(25) од Тетово.

Поради сериозноста на повредите тој бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четворица со безбол палки нападнале момче и девојка во Скопје

Никола Осило

Шест нови случаи со морбили во Скопје и околината, меѓу нив бебе од 42 дена

Редакција

Меѓународен бизнис самит во Скопје

Редакција