еМагазин
Image default
Локално

Младо момче од Тетово почина во тешка сообраќајна несреќа

На 12.05.2019 година околу 22.40 часот на крстосницата од ул.„160“ и ул.„161“ во Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Рено“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.Ш.(20) од Тетово и патничко возило „Ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од В.З.(18) од Тетово, информира МВР.

На местото на несреќата животот го загубил Ш.Љ.(18) од Тетово, сопатник во возилото „Ауди“, додека, пак, со тешки телесни повреди се здобил вториот сопатник во истото возило, Е.М. од Тетово. Поради сериозноста на повредите тој е пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен скопјанец кој нападнал полицајци во центарот на градот

Никола Осило

Ќе се менуваат имињата на улиците, булеварите, мостовите и плоштадите во Скопје

Никола Осило

Кривични пријави за две лица поради закана кон сведоци

Никола Осило