еМагазин
Image default
Локално

Му ја запалила шталата на соседот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против С.А.(79) од село Дорфулија, општина Лозово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, иформира МВР.

На 17.02.2019 година околу 14.00 часот во село Дорфулија, во дворот од нејзината куќа пријавената запалила сува трева, при што огнот се проширил на штала на Ј.Ш., во која имало добиточна храна и други предмети, кои изгореле во пожарот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хорор во село Кукуречани: Снимале обљуба на лице со тешка интелектуална попреченост

Никола Осило

Скопјанец сакал да и пресуди на мајка си со секира

Никола Осило

Го нападнал со секира во Катланово