еМагазин

Tag : сосед

Локално

Малолетничка пријавила дека сосед ја допирал по телото

Никола Осило
На 24.11.2019 во 16.29 часот во СВР Скопје малолетничка пријавила дека околу 10.00 часот нејзиниот сосед Е.С. (на возраст од околу 65-70 години) ја допирал...
Локално

Сосед физички нападнал скопјанец со пиштол во рака

Никола Осило
На 22.09.2019 во 23.00 часот во СВР Скопје, Д.К.(28) од Скопје пријавил дека во стан во Скопје, со закана со пиштол бил физички нападнат од...
Локално

Со остар предмет се расправал со соседот

Никола Осило
На 02.07.2019 во 20.26 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен М.М.(53) од...
Локално

Тешко се повредил откако со „Јамаха“ удрил во ѕид од куќата на соседот

Никола Осило
На 29.04.2019 година околу 00.58 часот во с.Буково, битолско, С.Г.(32) од с.Буково, управувајќи мотоцикл „Јамаха ДТ-200 Р“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во...
Локално

Скопјанка завршила на Клиника откако ја претепал соседот

Никола Осило
На 17.04.2019 година во 18,30 часот во СВР-Скопје Н.Д.Т. (38) од Скопје пријавила дека на булеварот “Црвена Армија“, по претходна вербална расправија, била физички нападната...
Локално

Ја каснало кучето на соседот

Никола Осило
На 03.04.2019 во 18.45 часот во Полициската станица Струмица, Т.К.(34) од село Дабиње пријавил дека истиот ден околу 16.00 часот на улица во селото, неговата...
Локално

Му ја запалила шталата на соседот

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против С.А.(79) од село Дорфулија, општина Лозово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Македонија ТОП СТОРИИ

Имаме „нов“ сосед, Република Северна Македонија: Што пишуваат регионалните медиуми за промената на името

Редакција
„Македонија го промени името во Република Северна Македонија“, „Македонија го менува името“, „Од сега Република Северна Македонија“, „Собранието одлучи: Македонија стана Република Северна Македонија“, „Имаме...