еМагазин

Tag : штала

Локално

Гром удри во штала на битолчанец, пожарот ги пеплоса објектот и добитокот

Редакција
На 06.06.2020 околу 15,30 часот во СВР Битола било пријавено дека на место викано „Стрчин“ удрил гром во штала сопственост на Т.Е. (47) од Битола...
Локално

Му ја запалила шталата на соседот

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против С.А.(79) од село Дорфулија, општина Лозово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...