еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец останал без автомобилот откако го оставил со вклучен мотор

На 21.02.2019 година во 00.30 часот во СВР Скопје, Л.Г.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00.00 часот непознат сторител го одзел неговото патничко возило „Опел Антара“ кое било оставено отклучено и со вклучен мотор, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот Милан Тоциновски е човекот кој двајца Кинези го бркаа со сатар низ скопска Лептокарија

Никола Осило

Приведена битолчанка што опожарила гаража и магацин на соседот

Никола Осило

Тешко повреден велосипедист по удар од „Ауди“ во Скопје

Никола Осило