еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

На Оревче денеска почнува првиот Филмски фестивал на плажа

Првото издание на „Beach Film Festival” кое ќе се одржува од денеска до недела во Охрид свечено ќе го отвори хрватскиот филм „Осмиот комесар“. Филмот почнува во 21 часот, а билетот чини 150 денари.

По проекцијата на филмот „Осмиот комесар” (Osmi povjerenik ) атмосферата на Orevche Beach – Плажа Оревче ќе ја загрее македонската група “ Rib ”. Јане, Ивица, Џано и Филип кои го сочинуваат овој бенд најавуваат одлична забава. Нивната свирка почнува точно на полноќ.

По нив следува електронското дуо Cyrillic (Андреј Иваноски & Бојан Иваноски) кое е долго активно на македонската клупска сцена и препознатливо по својот уникатен стил и енергични сетови.

За посетителите, организаторот обезбеди и бесплатен превоз во текот на сите 4 фестивалски дена.

Релација: Охрид ( Гимназија “Св. Климент Охридски”) —-> плажа “Оревче” 20:00 и 23:00 часот

Релација: Плажа “Оревче” —–> Охрид ( Гимназија “Св. Климент Охридски”) 01:00 и 03:00 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Бритиш Американ Тобако“ стана работодавач-партнер во седум различни земји!

Редакција

Лабораторијата на ЈП Водовод и канализација – Скопје е првата за тестирање која ги исполнува новите услови од стандардот ИСО 17025:2018

Редакција

Васил Јанкула, лице со церебрална парализа со трицикл тргна во обиколка на државата

Редакција